Новини

Щороку, 21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови, який був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без власної мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

В Україні живе понад 130 національних меншин, носіїв 79 мов. Згідно зі статтею 10 Конституції України, «Державною мовою в Україні є українська мова».

До Міжнародного дня рідної мови в закладах освіти Болградської міської ради було проведено низку заходів. Пройшли тематичні уроки, виховні години, бесіди, читацькі конференції та заходи з популяризації творчості письменників, поетів, філологів. Організовано проведення вікторин, мовознавчих турнірів, інтелектуальних конкурсів та брейн-рингів. З метою популяризації рідної мови у шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки.