Новини

28 серпня 2021 року відділ освіти Болградської міської ради зібрав керівників та голів профспілкових комітетів закладів освіти Болградської територіальної громади на традиційну серпневу конференцію-колегію.

Перш, ніж перейти до запланованого порядку денного, начальник відділу освіти Овчаренко О.В. висловила слова подяки за багаторічну плідну працю на ниві освіти Стоєву Івану Миколайовичу, який очолював ВЛАДИЧЕНСЬКИЙ ЗЗСО, та Кочмар Панасу Георгійовичу, директору ВИНОГРАДІВСЬКОГО ЗЗСО ІМ. О.О. БАНЄВА. Вони закінчили свою роботу на керівній посаді, але продовжать і надалі працювати в своїх школах в якості учителів.

Лави директорського корпусу громади поповнились новими керівниками, які вдало пройшли конкурсний відбір. Так, на посаду директора БОЛГРАДСЬКОГО ЗЗСО №2 знов призначена Калова Ірина Миколаївна, яка успішно керує цим закладом освіти вже дев’ятнадцятий рік. Директором ВЛАДИЧЕНСЬКОГО ЗЗСО стала Хрісова Антоніна Василівна, а ВИНОГРАДІВСЬКОГО ЗЗСО ІМ. О.О. БАНЄВА – Драганова Світлана Федорівна.

Освітян з початком нового 2021-2022 навчального року привітали Болградський міський голаова Димитрієв С.Г. та його заступник Гарвалов А.Д.

Підсумки діяльності закладів освіти Болградської міської ради за І півріччя 2021 року підвела Овчаренко О.В., начальник відділу освіти. Вона проаналізувала рівень досягнень учнів шкіл громади за підсумками ДПА 2021 року. Також вона ознайомила присутніх з мережею  закладів на 2021-2022 навчальний рік. В громаді функціонує 8 заклади загальної середньої освіти, 9 закладів дошкільної освіти, Болградський центр дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ), Болградський міжшкільний навчально-виробничий комбінат (МНВК), Болградський інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), Болградський центр професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП).

Досвідом роботи Болградського центру дитячої та юнацької творчості в умовах змішаної форми навчання поділилась директор Захватаєва Л.П. Робота гуртків Болградського ЦДЮТ здійснювалась з використанням різних форм онлайн-комунікацій. З 01.01.2021 року на базі Центру було організовано та проведено 42 міські конкурси, виставки, природоохоронні акції, участь у яких взяли 4806 учасників; проведено 33 міських конкурси художньо-естетичного напрямку (2373учні). Вихованці гуртків та педагоги Центру брали участь у заходах різних рівнів та досягли позитивних досягнень у 22 обласних конкурсах, виставках, масових заходах –56 призерів; 22 Всеукраїнських конкурсах, виставках, масових заходах – 38 призерів; 3 Міжнародних конкурсах, фестивалях – 14 учасників (підсумків поки немає). В обласному етапі конкурсу МАН з 8 учасників троє стали призерами. За результатами участі у конкурсах різних рівнів 22 вихованця гуртків Болградського ЦДЮТ отримали Премії для талановитої молоді Болградської міської ради. Проведено конкурсний відбір кандидатів до складу молодіжної ради при Одеській обласній державній адміністрації (переможець – учениця Болградського НВК Веліксар Єва). Проведено І етап конкурсного відбору кандидатів на здобуття стипендії Одеської обласної ради обдарованим дітям Одеської області у номінації «Культура та мистецтво», переможцем став учень 11 класу Болградського НВК Міміношвілі Іраклій, який отримав стипендію Одеської обласної ради.

Виконуюча обов’язки директора Болградського центру професійного розвитку педагогічних працівників Цоєва Т.К. розповіла про діяльності Болградського ЦПРПП у І півріччі  та ознайомила з завданнями на ІІ півріччя 2021 року. Не зважаючи на обмежену можливість проводити очні конкурси та змагання, консультанти Центру провели Ярмарок педагогічних ідей та інноваційних технологій, у якому взяли участь 83 педагога, конкурс знавців математики, легкоатлетичну естафету та спортивні змагання з волейболу серед учнів, організовано та проведено спортивне змагання «Козацький гарт», огляд-конкурс дитячої творчості «Юні дарування Болградщини», у якому взяли участь 69 дітей з 9 закладів дошкільної освіти. Болградським ЦПРПП був проведений І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021». В обласному етапі конкурсу двоє учителів Болградського НВК Мунтянова Анастасія Дмитрівна (українська мова та література) та Маргаріт Людмила Анатоліївна (математика) посіли перше місце у відповідних  номінаціях. Болградський ЦПРПП і надалі продовжить роботу щодо сприяння професійному зростанню педагогічних працівників, підвищенню рівня їх компетентності та особистісного розвитку, приділяючи особливу увагу психологічній підтримці педагогів,  їх консультуванню з усіх напрямків діяльності щодо вирішення актуальних питань.

Про підсумки літнього відпочинку та оздоровлення дітей у закладах освіти Болградської міської ради влітку 2021 року розповіла головний спеціаліст відділу освіти Сафта І.В. У 2021 році на базі закладів загальної середньої освіти Болградської територіальної громади з 07 червня по 25 червня 2021 року було організовано роботу 8 таборів з денним перебуванням дітей. Всього відпочинком за кошти місцевого  бюджету охоплено 1222 дитини з числа дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Діти були забезпечені дворазовим харчуванням у межах 20 грн. на день. На базі БОЛГРАДСЬКОГО ЗЗСО №3 та  БОЛГРАДСЬКОГО НВК було організовано роботу мовних загонів, охоплено 53 учні. Крім того,  у Дитячому  оздоровчо-лікувальному  пансіонаті «Глобус» с.Приморське» Кілійського району за кошти місцевого бюджету протягом 21 дня оздоровлено 24 учні з числа дітей пільгових категорій. До «УДЦ "Молода гвардія» від Болградської територіальної громади Одеської області було направлено 4 учня. Заклади дошкільної освіти з 1 червня до 31 серпня  2021 року було переведено на оздоровчий режим, збільшено витрати  на харчування на 10 %.

Заступник начальника відділу освіти Оріховська А.С. оголосила підсумки перевірки готовності закладів освіти до 2021-2022 навчального року. Найбільшу сумарну кількість балів набрали колективи БОЛГРАДСЬКОГО НВК, БОЛГРАДСЬКОГО ЗЗСО №2, БОЛГРАДСЬКОГО ЗЗСО №3 та ВИНОГРАДІВСЬКОГО ЗЗСО ІМ. О.О. БАНЄВА. Серед закладів дошкільної освіти кращими стали Болградський ЗДО №8 «Усмішка», Болградський ЗДО №11 «Берізка», Оксамитненський ЗДО «Тополенька» та Болградський ЗДО №5 «Журавлик». За якісну підготовку закладів до початку нового навчального року керівники цих закладів освіти нагороджені почесними грамотами та грошовими преміями. Також грошовими преміями нагороджені керівники всіх інших закладів освіти, які теж показали добрий рівень підготовки.

Голова Болградської об’єднаної організації профспілки працівників освіти Фощан Ю.В. виступила з доповіддю «Про укладання угоди між відділом Болградської міської ради та Болградською об’єднаною організацією профспілки працівників освіти  на 2021-2025 роки».